Nano Hijyen Reaktörlü Hava Sterilizasyon ve Temizleme Cihazı TANIMI

Mor ötesi ışık yayan bir Lambanın etrafındaki paslanmaz çelik koruyucu ve elektronik bir sistemden oluşmaktadır. Işın etkisi ile paslanmaz koruyucu üzerindeki bileşenlerin kimyasal reaksiyonu ile oluşan Yeni Nesil hijyen plazması ve içeriğindeki inaktivasyon ajanları Hidroksil (OH), Süper Oksit (O₂) Hidrojen Peroksit (H₂O₂), düşük seviyede Ozonide İyon ve Negatif İyonlar hava ile hareket ederek hijyen olması gerekli mahallere ulaşarak buradaki mikroorganizmalara (Bakteri (MRSA vb), Virüs (Covid-19 vb), Küf, Mantar vb.) ulaşıp imha (inaktive) ederler. Ulaşılamayan en ince noktalara dahi ulaşarak ortamı hijyen hale dönüştürürler.

Bakteri (MRSA vb), Virüs (Covid-19 vb), küf ve diğer mikroorganizmaların çoğu hastalıkların başlıca nedenleridir. Mikrobiyal hastalıklara neden olan tüm bu patojenler çeşitli şekillerde Turizm Tesisleri, Otel ve Moteller, Hava limanları, AVM’ ler Fabrikalar ve kısaca hava soluduğumuz tüm mekanlara girmektedir.  Yeni Nesil Nano Hijyen Reaktörlü Hava Sterilizasyon Cihazlarımız ile bu sorunları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Yeni Nesil Nano Hijyen Reaktörü Teknolojinin vardığı son noktadır. Teknolojinin ana çalışma prensibi aktif hijyen savaşını başlatmasıdır. Reaktör içerisinde oluşan hijyen savaşçıları Hidrokside İyon (OH), Süperokside İyon (O₂), Hidrojen Peroksit (H₂0₂), Ozonide İyon (O₃) Opsiyonel ve Negatif İyonlar (OPS) reaktörde oluşan plazma ile birlikte akış havası ile beraber sürüklenerek, temizlenmesi gereken mahale varırlar. Buradaki bakteri, virüs, küf, mantar, koku molekülleri (OPS) ve tüm partikül ve alerjenleri yaşam sahasından temizlerler. Oksidasyon sonucunda atık bırakmadan H₂, O₂ ve CO₂ ye dönüşürler.

Sistem iki adet farklı dalga boylarında mor ötesi ışınlar yayan lambalardan oluşmaktadır. Paslanmaz Hijyen Kulesi ile kule bileşeninde bulunan Nano Kaplamalar meydana gelmektedir. Sistemi tamamlayan elektrifikasyon ünitesi mevcuttur.

AVANTAJLARI

Sistemin çalışması esnasında düşük miktarda enerji harcanır.

Güvenlidir.

Saniyeler içinde havayı temizlemeye ve hijyen aktivasyona başlar.

Kolay ve güvenli kurulum.

Sürekli olarak Hijyen Nano Reaktörü Çalışmaya Devam eder. ( 7/24 saat/ 365 Gün)

Paslanmaz Çelik veya Boyalı Sac.

Çok yönlü, çeşitli konfigürasyonlar  için model mevcuttur, gerektiğinde farklı alanlara uygulanabilir.

YENİ NESİL NANO HİJYEN REAKTÖRÜ TEKNOLOJİSİNİN ETKİLERİ
  • Havadaki mikroorganizmaları inaktive eder ve havayı mikroplardan arındırır.
  • Havadaki tozların ve kirleticilerin zemine inerek solunum mesafesinden uzaklaşmasına neden olur.
  • Sistem 24 saat devamlı çalıştığı için ortamdaki mikrobiyal temizlik günlerce sürer.
  • Havadaki tüm alerjenleri inaktive ettiğinden yakın mesafede bile bulaşma riskini minimize eder.
  • Tasarımındaki plazma İyon teknolojisi sayesinde tüm partiküller zemine ineceğinden tozlar ve mikroorganizmalardan arta kalanlarda zemine yapışacak ve rahat bir solunum sağlanacaktır.
  • Ortamdaki Negatif İyon yoğunluğu dolayısı ile orman, şelale ve deniz kıyısındaki ortam hissi verecektir. Aldığınız her nefeste bunu hissedeceksiniz. Doğada yaşayanlar kadar huzurlu olacaksınız.

Etraftaki tüm elektrikli cihazlar ve sentetik maddeler dolayısıyla artan pozitif iyonlar havanın doğal iyon dengesini bozarak bu kirli havayı soluyan insanların vücudunu kirletiyor ve doğal yaşam dengesi bozuluyor. Mikroorganizmalar bu ortamda daha rahat çoğalıp dağılabiliyor. Sistemdeki doğal plazma iyon teknolojisi mahallere devamlı negatif iyon sağlayarak bozulmuş havayı doğal yöntemle sağlıklı ve temiz bir hale getirir.

Ortamdaki rahatsız edici kokularda belirgin seviyede azalma meydana gelir.

İnsanların 24 saatte 15-20.000 litre hava tükettiğini varsayarsak, gündelik yaşamdaki birçok hastalıkların, iyon dengesi bozulmuş kirli havadan meydana geldiği aşikardır. Bu hastalıklardan bazıları uykusuzluk, kronik yorgunluk, solunum rahatsızlıkları, kas ağrıları, zayıf vücut direnci, soğuk algınlığı, grip, kimyasallara karşı aşırı hassasiyet gibi çeşitli hastalıklar. Hijyen Nano Reaktörünün yaydığı doğal plazma iyonları, aktif hijyen ajanları, bu zararlıları çökertir, mikroorganizmaları in aktive ederek, hijyenik ve mükemmel bir hava kalitesi oluşturur.

Havadaki iyon dengesi sağlanacağından statik elektrik ortaya çıkmayacaktır. Statik elektriğin neden olabileceği zararlar ortadan kalkacaktır.